Stelling

“Ik lig steeds vaker wakker door mijn werk..”

> Stem nu en reageer
Onbeperkt Houdbaar

Onbeperkt Houdbaar

Jeroen Busscher, keynote op 25 juni.

Gezond werken in de toekomst

Gezond werken in de toekomst

Marc van Veldhoven, keynote op 25 juni.

De economische waarde van bevlogenheid

De economische waarde van bevlogenheid

Guido Heezen, keynote op 25 juni.

De heersende dubbele moraal

De heersende dubbele moraal

Gert-Jan Duis, keynote op 25 juni.

Blader door de Special Over Duurzame Inzetbaarheid 2013

Blader door de Special Over Duurzame Inzetbaarheid 2013

>> Bekijk de special

Volg ons nu

Volg ons nu

Tweets over duurzame inzetbaarheid

Partners

Partners
Home Nieuws Duurzame inzetbaarheid in veel nieuwe cao's

Nieuws

Duurzame inzetbaarheid in veel nieuwe cao's

In het cao-seizoen 2012 zijn in zeven van de tien cao's afspraken gemaakt over duurzame inzetbaarheid. Dat is onlangs bekendgemaakt door AWVN. Deze werkgeversvereniging is betrokken bij het afsluiten van veel cao's in Nederland.

Werkgevers en werknemers hebben concrete afspraken gemaakt over scholing, oudere werknemers, diversiteit en vitaliteit van werknemers. Dit moet een groei van arbeidsproductiviteit opleveren en langer doorwerken van werknemers mogelijk maken.

AWVN vindt het echter zorgelijk dat het cao-overleg is stilgevallen. In de eerste zes maanden van dit jaar zijn in totaal 382 cao's verlopen, terwijl tot nu toe voor slechts 167 cao’s overeenstemming is bereikt over een nieuwe cao. Daarnaast bleef de gebruikelijke piek in juni dit jaar uit.

De achterstand wordt volgens AWVN veroorzaakt door de huidige politieke en economische onzekerheid. Dit roept vragen op over de pensioenen, het ontslagrecht, de reiskostenvergoeding en de euro. Mogelijk zal deze onzekerheid na de verkiezingen verdwijnen.

(Bron: AWVN )



Download als PDF  |    Stuur door per e-mail



Reageer op dit artikel

Gerelateerde items

Congres Over Duurzame Inzetbaarheid 2013

Congres Over Duurzame Inzetbaarheid op 25 juni 2013Als mensen tevreden zijn, dan doen ze hun best. Als ze vitaal, energiek en bevlogen zijn doen ze nóg meer! Dit geldt zowel voor de generatie Y als de 'oudere' generatie.

Zet plannen om in een actief DI-beleid, creëer draagvlak en succes. Wat is de taak van de werkgever en welke verantwoordelijkheid heeft de werknemer zelf? Diverse praktijkcases geven u inspiratie!

25 juni 2013, L
andgoed Zonheuvel in Doorn
Vanaf € 299,- ( met meer mensen inschrijven = korting)

Meer informatie / inschrijven

Gratis e-mailnieuwsbrief

Gratis e-mailnieuwsbrief

Elke drie weken het laatste nieuws over duurzame inzetbaarheid in uw inbox?

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Special over duurzame inzetbaarheid

Special over duurzame inzetbaarheid 2013Duurzaam inzetbaar blijven is eigen verantwoordelijkheid, het besef van de noodzaak is er maar het blijft vaak bij praten en het meestijgen van het salaris met de leeftijd moet minder vanzelfsprekend zijn. Dit zijn enkele onderwerpen uit de nieuwe online special over duurzame inzetbaarheid. Met een column van Aukje Nauta die tevens dagvoor-zitter is van het Congres Over Duurzame
Inzetbaarheid 2013.

Lees de special online!

Opleidingen

Workshop: Zelfsturing en tijdsperspectief 
Datum : 25 juni 2013
Annet de Lange verzorgt deze workshop tijdens het Congres Over Duurzame Inzetbaarheid op 25 juni 2013Als we ouder worden, verandert ons toekomstig tijdsperspectief van een ‘open’ naar een relatief ‘gesloten’ karakter. We zien minder tijd en minder werkgerelateerde kansen. Maak kennis met een aantal relevante evidence based interventies die bijdragen aan duurzame inzetbaarheid van ouder wordende werknemers. Kijk of deze vernieuwende perspectieven passen bij uw organisatie:


1. Beïnvloeding van tijdsperspectief door een doorwerk workshop  
2. Onderzoek naar jobcraftinginterventies. 

Meer informatie / inschrijven

Masterclass collectieve pensioenen  
Datum : 9 mei en 6 en 13 juni 2013

Breidt uw basiskennis uit naar beleidsniveau. Leer volwaardig en vol vertrouwen mee te praten én beslis-
sen over pensioenvraagstukken binnen uw organisatie. En u leert snel ingewikkelde pensioeninformatie te begrijpen en adviezen van uw externe adviseurs op waarde te schatten.

Meer informatie / inschrijven 

Or & vitaliteit
Datum : 11 juni en 9 december 2013
Or & vitaliteitEr is binnen organisaties volop discussie over de inzetbaarheid van medewerkers. Niet alleen de vergrijzing en het langer doorwerken, maar ook het passend beleid voor medewerkers in alle leeftijdsgroepen en verschillende levensfasen. Leer hoe u dit thema concreet op de agenda zet en hoe u zelf vanuit de or een bijdrage kunt leveren aan de discussie.

Meer informatie / inschrijven

Interessante boeken

Werken iedereen wordt er beter van
Het aantal medewerkers dat thuis blijft vanwege stress door privéomstandig-
heden stijgt net als het aantal chronisch zieken. Een schrikbeeld voor zowel ondernemers als de individuen die het
treft! Ga anders om met ziekte en verzuim!

Meer informatie / bestellen

Gezond gedrag is besmettelijk
Nederlanders worden steeds ouder door de goede gezondheidszorg, maar leven ongezonder. Niet alleen de maatschappij heeft daar last van, maar ook het bedrijfsleven.

Meer informatie / bestellen

Ruimte voor het nieuwe werkenRuimte voor het nieuwe werken
Krijg inzicht in de wisselwerking tussen het werkgedrag en de werkomgeving. Wat zijn gevolgen voor de organisatie, het management, de huisvesting en het facility management?


Meer informatie / bestellen